image image

E-MAİL MARKETİNG NEDİR? E-MAİL MARKETİNG YAPACAKLAR İÇİN PÜF NOKTALAR

 • imageErdal Kuzu
 • image22 Nisan 2023
image
E-MAİL MARKETİNG NEDİR?
 E-mail marketing, bir diğer adıyla e-posta pazarlaması, ürün ve hizmetlerinizi mail aracılığıyla hedef kitlenize sunmanızı sağlayan etkili bir pazarlama yöntemidir. Müşteriler, aboneler ve iş ortakları gibi harici paydaşlara atılan e-mail’ler genelde tanıtım, duyuru vb. içeriklere sahiptirler. Potansiyel veya mevcut durumdaki müşteriye ulaşmak ve etkileşim içine girmek amacıyla kullanılan ve aynı zamanda etkili bir dijital strateji olarak tanımlanan bu yöntem neredeyse her segmentten insana ulaşma olanağı tanıyarak her şeyden önemlisi şirkete satış ve web sitesi trafiği sağlamaktadır.

NASIL YAPILIR?
Öncelikle toplu mail gönderme nedeninizi ve hedef kitlenizi belirlemeniz gerekmektedir. İçerikler hazırlanarak kısa ve etkili başlıklar kullanılmalıdır. Verilen link ile mail içeriğinin uyumuna dikkat edilmelidir. Bu sayede kullanıcının web sitenize dönüş yapma olasılığı artmaktadır. Mail’lerin spama düşme olasılığı azaltılmalı, bu yönde faydalı olacak içerikler kullanılarak etkileşim artırılmalıdır.

E-MAİL MARKETİNG YAPACAKLAR İÇİN PÜF NOKTALAR
 E-mail marketing, mail’in içeriğinden tutun gönderilme sıklığına kadar dikkat edilmesi gereken  birçok noktaya sahip olmaktadır. İyi bir E-Mail Marketing için mail içeriklerinde dikkat çekici görseller ve doğru linkler kullanılmalıdır. Bunun dışında dikkat etmeniz gereken noktaları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:
 • Doğru hedef kitlesi belirlemek
 • Çok sık mail gönderiminden kaçınmak
 • İlgi çekici tasarımlar oluşturmak
 • Call to Action yani harekete geçirici mesaj içeren buton kullanmak
 • Mail içeriklerini optimize etmek ve iyileştirmek
 • Bounce(Mail’in teslim edilmemesi) oranınızı düşük tutmak
 • Mail’in spam klasörüne düşme ihtimalini azaltmak
 • Mail içeriğinde kullanıcıyı önemseyen ‘üyelikten çıkmak’ konulu butonlar kullanmak
 • Çapraz satış e-posta yöntemini kullanmak
 • Perakende satış maillerini mobil uyumlu hazırlamak, şirket maillerini web uyumlu hazırlamak

 Kaktüs Yazılım, şirketinize özel sağlam altyapıya sahip SMTP2GO kullanarak mail hesabı  oluşturur. Örneğin; bilgi@sizinşirketiniz.com. Avrupa Merkezli mail sunucuları ile %99,8 gelen kutusuna düşme oranı verir. Yani giden mailleriniz spam kutusuna düşmez. KY Mailing paneli ile kolayca, tek tuşla birden fazla kullanıcıya mail atmanızı sağlar. Ayrıca Kaktüs Yazılım, hedef kitlenizin belirleyici özellikleri doğrultusunda içerik üretimi ve görsel tasarımı yaparak mail marketing yapmanıza yardımcı olur. Fiyat teklifi ve detaylı bilgi için bizleri arayabilirsiniz.
 

İzmir Özel Yazılım: İşletmelerin özelleştirilmiş ihtiyaçlarına yönelik yazılım çözümleri sunan bir firma olabilir. Bu tür yazılım çözümleri, genellikle belirli iş süreçlerini optimize etmek veya özel gereksinimleri karşılamak için geliştirilir. İzmir Sosyal Medya Yönetimi: Şirketlerin veya markaların sosyal medya platformlarında varlığını yöneten ajanslar veya ekiplerdir. İçerik oluşturma, paylaşma, etkileşim yönetimi gibi işlevleri içerir. İzmir Web Tasarım: İnternet sitelerinin görsel ve kullanıcı deneyimi tasarımını yapan firmalardır. Kullanıcı dostu ve estetik açıdan çekici web siteleri oluştururlar. İzmir Web Yazılım: Web tabanlı uygulamaların geliştirilmesiyle ilgilenirler. Özel gereksinimlere uygun çözümler üretirler. İzmir Dijital Ajans: Çeşitli dijital hizmetleri tek bir çatı altında sunan firmalardır. Web tasarımı, dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi gibi hizmetleri içerebilir. İzmir Yazılım Firması: Genel olarak yazılım geliştirme hizmetleri sunan bir firmadır. Özel yazılım, web yazılımı, mobil uygulama gibi alanlarda çalışabilirler. İzmir Reklam Ajansı: Markaların reklam kampanyalarını tasarlayan ve yöneten ajanslardır. Dijital ve geleneksel medya kanallarında reklam stratejileri oluştururlar. İzmir Mobil Yazılım: Mobil uygulamaların geliştirilmesiyle ilgilenirler. Android ve iOS gibi platformlarda çalışan uygulamalar üretebilirler. Dijital Pazarlama Uzmanı: Dijital pazarlama stratejilerini oluşturan ve yöneten uzmanlardır. Online platformlarda reklam, SEO, içerik pazarlama gibi konuları ele alırlar. İzmir Dijital Pazarlama: Markaların dijital kanallar aracılığıyla hedef kitlelerine ulaşmasını sağlayan stratejileri içerir. Google Reklam Ajansı: Google Ads gibi platformlarda reklam kampanyalarını yöneten ajanslardır. Arama sonuçlarında ve diğer Google servislerinde reklamların görünürlüğünü artırmayı hedeflerler. İzmir Kurumsal Website: Şirketlerin veya kurumların online varlığını temsil eden profesyonel web siteleri anlamına gelir. Grafik ve Logo Tasarımı: Görsel kimlik oluşturma amacıyla logo, afiş, broşür gibi tasarımları gerçekleştiren uzmanlar veya ekiplerdir. Unity Oyun Programlama: Unity oyun motorunu kullanarak video oyunlarının geliştirilmesiyle ilgilenirler. Mobil Uygulama Geliştirme: Mobil cihazlar için uygulamalar geliştiren profesyonellerdir. Özel Yazılım: Belli bir amaca yönelik olarak özelleştirilen yazılım çözümlerini ifade eder. Sosyal Medya Yöneticiliği: Şirketlerin veya markaların sosyal medya platformlarını yönetme işlevini üstlenirler.