image image

GOOGLE ANALYTİCS NEDİR? AVANTAJLARI NELERDİR?

  • imageGülsüm Barlas
  • image02 Mart 2024
image
İnternet kullanıcılarının sayısı her geçen gün arttıkça potansiyel tüketicilerin sayısı da artıyor. Bunun farkında olan işletmeler dijital pazarlama stratejilerine fazlasıyla önem veriyor. İşletmenizin dijital pazarlamasına önem verdiğinizi düşünüyor ama uyguladığınız stratejinin işe yarayıp yaramadığı konusunda şüpheleriniz varsa size muhteşem bir site önerisiyle geldik. Google Analytics sayesinde potansiyel müşterileriniz ya da aktif müşteriniz olan kişilerin davranışları hakkında birçok şey öğrenebilirsiniz. Peki nedir bu Google Analytics hadi birlikte inceleyelim.
 
Google  Analytics Nedir ?

Google Analytics, arama motoru optimizasyonu ve pazarlama için kullanılan istatistikleri ücretsiz sunan bir web analizi hizmetidir. Bir web sitesinin performansı ve ziyaretçileriyle ilgili bilgiler Google Analytics kullanılarak izlenir ve analiz edilir. Siteniz ve ziyaretçileriniz hakkında detaylı bilgi almak için Google Analyticsi kullanabilirsiniz.

Google Analytics Avantajları Neler?
 
Google Analytics’ in birçok kullanım alanı vardır. Google Analytics sayesinde kullanıcıların davranışlarını, bulundukları lokasyonları, kullandıkları cihazları, satın alma işlemleri ve geri dönüş oranları gibi birçok veriye sahip olabilirsiniz. Gelin birlikte Google Analytic’in sağladığı avantajları daha detaylı inceleyelim.
 
Google Analytics sayesinde web sitenizdeki SEO çalışmalarını takip edebilir, anahtar kelimelerinizin ne kadar etkili olduğunu, işe yarayıp yaramadığını analiz edebilirsiniz.

 
Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara ait demografik bilgileri öğrenebilirsiniz. Ziyaretçilerinizin yaşadıkları yerleri, yaş ve cinsiyetleri gibi detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu sayede hedef kitlenizi daha iyi analiz edebilirsiniz.
 
Google Analytics verilerine göre reklam kampanyalarınızı düzenleyerek maddi kayıpların önüne geçebilirsiniz.
 
Kullanıcıların web sitenizde ne kadar vakit geçirdiklerini, hangi sayfalarda uzun süre durup hangilerine hiç bakmadıklarını öğrenerek web sitenizi geliştirip daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz.
 
Google Analytics sayesinde reklam ve pazarlama kampanyalarının başarı oranlarını ölçebilirsiniz. Analiz ettiğiniz verilere göre kampanyanıza ekleme veya çıkartmalar yaparak kampanyanızı geliştirebilirsiniz.

Google Analytic sayesinde sahip olduğunuz verileri derinlemesine analiz ederek sayfanızdan en yüksek verimi alabilirsiniz. 

Kaktüs yazılım olarak verdiğimiz dijital pazarlama hizmetleri sayesinde sayfanıza gelen kullanıcıların hizmetiniz veya ürününüz hakkında  bilgi almasını sağlar, markanızı müşterilerinize en iyi şekilde tanıtırız. Detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzmir Özel Yazılım: İşletmelerin özelleştirilmiş ihtiyaçlarına yönelik yazılım çözümleri sunan bir firma olabilir. Bu tür yazılım çözümleri, genellikle belirli iş süreçlerini optimize etmek veya özel gereksinimleri karşılamak için geliştirilir. İzmir Sosyal Medya Yönetimi: Şirketlerin veya markaların sosyal medya platformlarında varlığını yöneten ajanslar veya ekiplerdir. İçerik oluşturma, paylaşma, etkileşim yönetimi gibi işlevleri içerir. İzmir Web Tasarım: İnternet sitelerinin görsel ve kullanıcı deneyimi tasarımını yapan firmalardır. Kullanıcı dostu ve estetik açıdan çekici web siteleri oluştururlar. İzmir Web Yazılım: Web tabanlı uygulamaların geliştirilmesiyle ilgilenirler. Özel gereksinimlere uygun çözümler üretirler. İzmir Dijital Ajans: Çeşitli dijital hizmetleri tek bir çatı altında sunan firmalardır. Web tasarımı, dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi gibi hizmetleri içerebilir. İzmir Yazılım Firması: Genel olarak yazılım geliştirme hizmetleri sunan bir firmadır. Özel yazılım, web yazılımı, mobil uygulama gibi alanlarda çalışabilirler. İzmir Reklam Ajansı: Markaların reklam kampanyalarını tasarlayan ve yöneten ajanslardır. Dijital ve geleneksel medya kanallarında reklam stratejileri oluştururlar. İzmir Mobil Yazılım: Mobil uygulamaların geliştirilmesiyle ilgilenirler. Android ve iOS gibi platformlarda çalışan uygulamalar üretebilirler. Dijital Pazarlama Uzmanı: Dijital pazarlama stratejilerini oluşturan ve yöneten uzmanlardır. Online platformlarda reklam, SEO, içerik pazarlama gibi konuları ele alırlar. İzmir Dijital Pazarlama: Markaların dijital kanallar aracılığıyla hedef kitlelerine ulaşmasını sağlayan stratejileri içerir. Google Reklam Ajansı: Google Ads gibi platformlarda reklam kampanyalarını yöneten ajanslardır. Arama sonuçlarında ve diğer Google servislerinde reklamların görünürlüğünü artırmayı hedeflerler. İzmir Kurumsal Website: Şirketlerin veya kurumların online varlığını temsil eden profesyonel web siteleri anlamına gelir. Grafik ve Logo Tasarımı: Görsel kimlik oluşturma amacıyla logo, afiş, broşür gibi tasarımları gerçekleştiren uzmanlar veya ekiplerdir. Unity Oyun Programlama: Unity oyun motorunu kullanarak video oyunlarının geliştirilmesiyle ilgilenirler. Mobil Uygulama Geliştirme: Mobil cihazlar için uygulamalar geliştiren profesyonellerdir. Özel Yazılım: Belli bir amaca yönelik olarak özelleştirilen yazılım çözümlerini ifade eder. Sosyal Medya Yöneticiliği: Şirketlerin veya markaların sosyal medya platformlarını yönetme işlevini üstlenirler.