image image

Content Marketing yani İçerik Pazarlaması Nedir?

  • imageCennet Ünlü
  • image27 Aralık 2023
image

İçerik pazarlaması , markanın ya da işletmenin amacını karşı tarafa yani alıcıya ulaştırmasıdır. Başarılı bir dijital pazarlama süreci geçirmek istiyorsanız, öncelikli olarak can alıcı bir içeriğe ihtiyacınız var. İçerik pazarlamasının ne olduğunu ve nasıl iyi bir şekilde yapılacağını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

 

İçerik pazarlamasının teknik tanımına bakacak olursak; içerik pazarlaması markanın hizmetine ya da ürününe ilgi çekici videoların oluşturulması, blog yazılarının hazırlanması veya sosyal medya postlarının oluşturulmasıdır. 

Günümüzde uygulamaların (youtube gibi) reklamsız VIP üyelikler açması ya da reklam engelleyici programların ortaya çıkması potansiyel müşteriye ulaşmamızı zorlaştırırken yaratıcı ve dikkat çekici içerikler müşteriye ulaşmamızı sağlıyor.  

 

İçerik Pazarlamasının amacı nedir?

İçerik pazarlamasının amacı hedef kitle ile anlamlı ve kalıcı ilişkiler kurmak ve organik olarak aramalarda görünürlüğü ve bilinirliği sağlamaktır. İçerik, müşterileri web sitenize çekmek için stratejik olarak oluşturulur veya düzenlenir. İnternet ve sosyal medyalar aracılığı ile önemli konumlara dağıtılır.  

 

Funnel Tekniği Nedir?

İçerik pazarlama stratejilerini oluştururken adımları belirlemek ve takibini yapmak önemlidir. Bu noktada Funnel sistemini kullanıyoruz. Funnel tekniği “bilinirlik, değerlendirme, satın alma”dan oluşur. Hedef kitle odaklı bir içerik ile bilinirlik oluştururken, markanıza ilgi duyanları ya da ihtiyaç duyanları seçerek onları değerlendirme sürecine alıyorsunuz. Ya da bir diğer deyişle potansiyel müşteriniz sizi değerlendirmeye başlıyor. Bu değerlendirme sonucunda potansiyel müşteriniz haline geliyor. 

 

Sektöre özel araştırma ve hedef kitle odaklı içerik pazarlama stratejileri oluşturularak Funnel Kurulumu gerçekleşiyor. 

 

Kaktüs Yazılım olarak sektörünüzü inceliyor, araştırıyor, hedef kitlenizi belirliyor ve işletmenize özel içerik pazarlama stratejileri oluşturuyoruz. Detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

İzmir Özel Yazılım: İşletmelerin özelleştirilmiş ihtiyaçlarına yönelik yazılım çözümleri sunan bir firma olabilir. Bu tür yazılım çözümleri, genellikle belirli iş süreçlerini optimize etmek veya özel gereksinimleri karşılamak için geliştirilir. İzmir Sosyal Medya Yönetimi: Şirketlerin veya markaların sosyal medya platformlarında varlığını yöneten ajanslar veya ekiplerdir. İçerik oluşturma, paylaşma, etkileşim yönetimi gibi işlevleri içerir. İzmir Web Tasarım: İnternet sitelerinin görsel ve kullanıcı deneyimi tasarımını yapan firmalardır. Kullanıcı dostu ve estetik açıdan çekici web siteleri oluştururlar. İzmir Web Yazılım: Web tabanlı uygulamaların geliştirilmesiyle ilgilenirler. Özel gereksinimlere uygun çözümler üretirler. İzmir Dijital Ajans: Çeşitli dijital hizmetleri tek bir çatı altında sunan firmalardır. Web tasarımı, dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi gibi hizmetleri içerebilir. İzmir Yazılım Firması: Genel olarak yazılım geliştirme hizmetleri sunan bir firmadır. Özel yazılım, web yazılımı, mobil uygulama gibi alanlarda çalışabilirler. İzmir Reklam Ajansı: Markaların reklam kampanyalarını tasarlayan ve yöneten ajanslardır. Dijital ve geleneksel medya kanallarında reklam stratejileri oluştururlar. İzmir Mobil Yazılım: Mobil uygulamaların geliştirilmesiyle ilgilenirler. Android ve iOS gibi platformlarda çalışan uygulamalar üretebilirler. Dijital Pazarlama Uzmanı: Dijital pazarlama stratejilerini oluşturan ve yöneten uzmanlardır. Online platformlarda reklam, SEO, içerik pazarlama gibi konuları ele alırlar. İzmir Dijital Pazarlama: Markaların dijital kanallar aracılığıyla hedef kitlelerine ulaşmasını sağlayan stratejileri içerir. Google Reklam Ajansı: Google Ads gibi platformlarda reklam kampanyalarını yöneten ajanslardır. Arama sonuçlarında ve diğer Google servislerinde reklamların görünürlüğünü artırmayı hedeflerler. İzmir Kurumsal Website: Şirketlerin veya kurumların online varlığını temsil eden profesyonel web siteleri anlamına gelir. Grafik ve Logo Tasarımı: Görsel kimlik oluşturma amacıyla logo, afiş, broşür gibi tasarımları gerçekleştiren uzmanlar veya ekiplerdir. Unity Oyun Programlama: Unity oyun motorunu kullanarak video oyunlarının geliştirilmesiyle ilgilenirler. Mobil Uygulama Geliştirme: Mobil cihazlar için uygulamalar geliştiren profesyonellerdir. Özel Yazılım: Belli bir amaca yönelik olarak özelleştirilen yazılım çözümlerini ifade eder. Sosyal Medya Yöneticiliği: Şirketlerin veya markaların sosyal medya platformlarını yönetme işlevini üstlenirler.