image image

KURUMSAL WEB SİTESİ NEDİR? KURUMSAL WEB SİTESİNİN FAYDALARI NELERDİR?

KURUMSAL WEB SİTESİ NEDİR? KURUMSAL WEB SİTESİNİN FAYDALARI NELERDİR?

  • imageCennet Ünlü
  • image26 Şubat 2021
image

 Kurumsal Web Sitesi Nedir?

 21. yüzyılın en yeni ve en aktif üyesi internet üzerinden kurulan bu kurumsal web siteleri gelin sizlere en sade haliyle açıklayalım. 

 Gazete ve dergiler ya da broşürler gibi tanıtım araçlarından sonra gelen bu yeni araç hayatlarımızın büyük bölümüne yerleşmiş durumda. Sözlük anlamına bakacak olursak "Hizmet veren firmaların; tüketicilerine veya iş ortaklarına sorunsuz ve hızlı bir şekilde etkileşim sağlayan dijital iletişim aracı." olarak belirtilmiştir. En yalın şekilde ise kendi tanıtım yazınızın internet üzerine taşınmış bir hali de diyebiliriz. Kaktüs Yazılım olarak biz buna dijital kimlik diyoruz. 

 Günümüzde herkes iş hayatında ya da günlük hayatında internet üzerinden araştırma yaparak bir sonraki adımlarını hesaplarlar. Sizler kurumsal bir web siteye sahip olarak dijital kimliğinizi kazanırsınız. Etkili ve kullanımı kolay bir site ile göze çarpma olasılığınız artar. Kurumsal web sitesi sayesinde kurumlar tüm kullanıcılarına çok kısa sürede ulaşabilirler. Bu durumda kimliğinizin internet ortamına taşınmış olması sizler için büyük bir avantajdır. Potansiyel müşterilerinize ve ortaklarınıza şeffaf bir iletişim kanalı sağlamış oluyorsunuz. 

 2011 yılında firmaların kurumsal web siteye sahip olmaları zorunlu hale gelmiştir. Böylece hayatlarımızdan çıkmayacak bir araç olmuştur. Neden zorunlu hale geldiğini merak ediyorsanız buraya tıklayınız. 

 Kurumsal Web Sitesinin Faydaları Nelerdir?

Firmanızı ve hizmet alanlarınızı etkili ve kolay bir şekilde müşterilerinize yansıtır.
Firmanızın olumlu bir imaj çizmesine yardımcı olur. Daha ciddi, daha istikrarlı ve daha güvenilir bir firma imajı yaratabilirsiniz. 
Çok daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz. Site trafiğinizde artış gözlemlenir.
Müşterilerinize ve ortaklarınıza şeffaf olduğunuzu gösterirsiniz. 
Firmanın kurumsal kimliğini göz önünde bulundurarak tasarlanan web siteleri, internet kullanıcısında tutarlı bir firma algısı yaratacak ve kurumunuza olan güvenleri artacaktır.
Sektördeki rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

 

Eğer kurumsal bir web site istiyorsanız Kaktüs Yazılım olarak sizlere sunduğumuz ayrıcalıkları okumak için burayı tıklayabilirsiniz.