image image

KURUMSAL WEB SİTESİ NEDEN ZORUNLU?

KURUMSAL WEB SİTESİ NEDEN ZORUNLU?

  • imageCennet Ünlü
  • image26 Şubat 2021
image

 Kurumsal web sitesi, 2011 yılında hayatlarımıza zorunlu olarak giriş yaptı.Türk Ticaret Kanunu ile şirketlere web sitesi zorunluluğu getirildi ve Resmi Gazete'de yayınlandı. Peki neden zorunlu hale geldi? Dilerseniz okumaya devam edelim ve nedenini öğrenelim.

 Kurumsal web sitesinin zorunlu olmasının amacı şirketlerin birbirlerine, ortaklarına ve devlet kurumlarına karşı şeffaf olmalarıdır. Kimliklerini açık bir şekilde kendi ağızlarından belirtebilecekleri bir ön tanışma sitesi olarak görülüyor. Günümüz dolandırıcılığın ve hırsızlığın arttığı zamanlar olduğu için güvenilirliği arttırmak için kurumsal web sitesi zorunlu hale getirilmiştir. 

 Zorunlu web sitesi tüm sermaye şirketleri için mecburi kılınmıştır. Bu web siteler sık sık güncellenerek geçmişe takılı kalmamalıdır. Sizin kimliğinizde değişen bir bilgi olduğunda bunu değiştirmeniz nasıl zorunluysa aynı şekilde güncel tutmadığınız siteler için ceza alma olasılığınız vardır. Şirketinizin hakkında ön yazı ve bilgilerinizin olması zorunludur. 

 Web sayfanızı yalnızca kanuni bir zorunluluk nedeniyle yapmamalısınız. İnternet sitesini şirketin müşterileri de kullanacaklardır. Çünkü yukarıda belirttiğim gibi bu sizin bir kimliğiniz halinize gelecektir. Kurumsal web sitesi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız burayı tıklayarak buna ulaşabilirsiniz. Her zaman kullanabileceğiniz bir site olacağı için kurumsal ve profesyonel bir site sahibi olmalısınız. Bunun için de biz Kaktüs Yazılım olarak size en uygun siteyi yapabileceğimizi garanti ediyoruz. Daha fazla bilgi için de burayı tıklayabilirsiniz.