image image

Sosyal Medya ve E-Ticaret Entegrasyonu: “Golden-s Commerce”

Sosyal Medya ve E-Ticaret Entegrasyonu: “Golden-s Commerce”

  • imageAleyna Sivril
  • image20 Ocak 2023
image

Sosyal Medya ve E-Ticaret Entegrasyonu: “Golden-s Commerce”

 

E- ticaret yaparken sosyal medya kullanımının önemi günümüzde farklı boyutlara ulaştı. E-ticaret sitenize trafik çekme, hedef kitlenize daha kolay ulaşmada ve bilinirliğinizi arttırmada sosyal medya uygulayabileceğiniz en etkili pazarlama stratejilerinden biri.

Sosyal medya platformlarının sağladığı faydalar sadece bunlarla sınırlı değil. Günümüzde birçok işletme online satışlarını sosyal medya platformları aracılığıyla yapmakta ve gün geçtikçe buna yönelik güncellemeler ve düzenlemeler artmakta. Peki ya sosyal medya platformları daha kolay pazarlama yapabileceğiniz ve kullanıcıların daha çok tercih edeceği bir e-ticaret ortamına dönüşebilir mi?

E-ticaret ile sosyal medyanın arasında oluşan pazarlama ilişkisi sonucunda sosyal medya platformları aslında çoktan birer e-ticaret platformlarına dönmüş bulunmakta. Facebook, Instagram gibi sosyal medya platformlarının kullanıcılar için oluşturduğu mağaza panelleri bu ilişkiyi öteye taşıdı. 2023 yılında ise bu ilişkinin daha da ileriye taşınacağını göreceğiz.

Sosyal medya platformlarının online alışverişi platformlarına entegre ederek kullanıcıların daha hızlı ve kolay alışveriş yapabileceği bir ortam oluşacak. Whatsapp üzerinden geliştirilecek ve sunulacak olan birçok uygulamayı, reklam modelini, ödeme sistemlerini görerek kullanmaya başlayacağız. Tüketicilerin daha kolay ve hızlı alışveriş yapabilmesine olanak tanıyacak olan bu yeni e-ticaret modeli “Golden-s Commerce” olarak adından söz ettirecek.

 

Sosyal Medyanın Önemi Daha Da Artacak

“Golden-s Commerce” olarak adından sıkça bahsedeceğimiz yeni e-ticaret modelinin önemini ve kullanımını bu yıl göreceğiz. Pazarlama stratejilerimizi buna yönelik oluşturacak ve sosyal medya reklam araçlarını daha çok kullanacağız.
 

Reklam bileşenleri sayesinde çok etkili geri dönüşler almaya devam edeceğiz.

Harekete geçirici mesaj butonları, kolay kullanıma sahip reklam biçimlendirmesi ile Facebook Marketplace bize bu alanda yardımcı olmaya devam edecek en önemli reklam bileşenlerinden biri. Her ay 70 farklı ülkede 800 milyon kişi tarafından kullanılan Marketplace, markaların hedef kitlesini belirlemesinde ve sürekli artan müşteri kitlesinde şimdikinden çok daha önemli hale gelecek.

Instagram uygulamasının da bu anlamda etkili olduğu yadsınamaz. Platformun içinde yer alan mağazalar kısmı ve “Instagram ile Ödeme Yap” özelliği kullanıcıların alışveriş ile ilgili gönderilerdeki ürünleri görüntülememizi sağlıyor ve bu anlamda kullanıcılara büyük bir fayda sağlıyor. Bütün bu etkenler ele alındığında, sosyal medya platformlarının kullanıcılara ve tüketicilere sağladığı kolaylıklar sınırsız bir hale geliyor.

 

Markalara ve Reklamverenlere Büyük İş Düşüyor

Sosyal medya platformlarının kullanıcılar için sağlayacağı yeniliklerin artmasıyla beraber markaların ve reklamverenlerin bu konuda yapacağı çalışmalar artacak.

Markaların hedef kitlesine ulaşmasında ve “Golden-s Commerce” pazarlama modelini kullanmasında önemli rol oynayacak yeni reklam stratejilerine ihtiyacı olacak.

Siz de sektörünüzde her türlü yeniliği takip ederek bu yeniliklere ayak uydurmak, müşterilerinizle ilişkilerinizi güçlendirmek ve kârlılığınızı arttırmak istiyorsanız kesinlikle bir sosyal medya uzmanına ihtiyacınız olacak!

 

 

KAKTÜS YAZILIM SOSYAL MEDYANIZI SİZİN İÇİN YÖNETSİN!

Sosyal medya hesabınızı doğru yöneterek daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanızı sağlayalım.

Amatör reklamlarla reklam bütçenizi çöpe atmayın! Sektörünüze özel sosyal medya reklam stratejileri ile görünürlüğünüzü arttıralım.

Size özel tasarımlar hazırlayarak ilgi çekici ve sizi yansıtan içeriklerle hedef kitlenizin ilgi odağı olabilirsiniz!

Bilgi almak ve hizmet almaya başlamak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz!

 

 

Golden-s commerce, dijital pazarlama stratejileri, sosyal medya, sosyal medya uzmanlığı, e-ticaret