image image

Raporlama Neden Önemlidir?

Raporlama Neden Önemlidir?

  • imageCennet Ünlü
  • image26 Temmuz 2021
image
Raporlama Neden Önemlidir?
Raporlama; bütün verilerin bir arada, bir belgede görülmesini sağlar. Geçmiş zamanlarda yapmış olduğumuz işlemlerin, kazançların ya da zararların bir ekranda görülebilmesini sağlar. Eğer bir şirket sahibi iseniz bunun ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız. Çünkü sorunu çözebilmek için önce nereden başladığını yani başlangıç noktasını bulmak gerekir. Kriz anlarında sorunun nereden kaynaklandığını görebildiğiniz bir tablonun, bir grafiğin önünüzde olması sizi büyük bir zaman kaybından kurtaracaktır. Raporlama sistemi de başlangıç noktasını saptamanızı kolaylaştıran bir sistemdir.  
Raporlar, şirketin statüsünü bildirdikleri gibi iletişim aracı olarak kullanılır. Aynı zamanda işyerinin planlanması ve süreci yönetilmesi için vazgeçilmez bir sistemdir. Çünkü istenilen veriyi, gideri, geliri ve bilgiyi sağlama araçlarıdır. Bununla birlikte,  şeffaflık sağlarlar. Genel anlamda belirtilen sorumluluklarını, diğer personel ve departmanlarla bağlantılarını doğru ve yeterli biçimde koordinasyonu sağlar. Tüm bunlar için işletmeler pek çok çeşit raporlar kullanırlar; müşteri hizmetleri incelemeleri, finansal planlama, pazarlama araştırmaları, kriz yönetimi, risk yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi…
Bütün şirketler ve kurumsallaşma yolunda olan organizasyonların raporlama sistemine ihtiyaçları vardır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık raporlar şirketlerin ne kadar ilerlediğini ya da gerilediğini göstererek sizlerin gelişmenizi sağlar. Kaktüs Yazılım olarak sizlere istediğiniz raporlama çeşidinde raporlama sistemi yazabiliriz. İster web tabanlı ister masaüstü uygulaması olarak kullanabileceğiniz bir sistem karşılaştırma yapmanızı kolaylaştıracaktır. Deneyimli takımımız ile aylık gelir raporu, çok satanlar listesi, aylık bazlı ciro grafiği, kalem bazlı ürün raporlaması, stok raporlaması gibi çeşitlilikte sizlere yardımcı grafik ve tablolar oluşturarak görsel veri sağlıyoruz. Sorunsuz bir sistemi sizlere teslim etmiş olacağız.
Kaktüs Yazılımın deneyimli ve uygun fiyatlı raporlama sistemlerine ulaşmak için bir telefon uzağınızdayız.