image image

Google’da Üst Sıralara Çıkmak İçin Önemli Adımlar

Google’da Üst Sıralara Çıkmak İçin Önemli Adımlar

  • imageAleyna Sivril
  • image30 Mart 2023
image

Google’da Üst Sıralara Çıkmak İçin Önemli Adımlar


Google’da üst sıralara çıkmak özellikle firma sahiplerinin dijital kimliğini göstermeleri için çok önemlidir. Bir kurumsal web siteniz veya e-ticaret siteniz var ve Google’da en üst sıralarda çıkarak hedef kitlenize ulaşmak mı istiyorsunuz? Sizin için derlediğimiz yazımızı okuyarak ve adımları uygulayarak bunu çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz!


  1. Anahtar Kelime Analizi ve Doğru Kelimeleri Kullanmak
 

Web sitenizi öne çıkarmak için hazırladığınız içerikler sunduğunuz hizmetle alakalı anahtar kelimeler içermelidir. Doğru anahtar kelime seçimi için Google’da yapılan sorgulara göre seçim yapmalısınız. İnsanlar sizin alanınızda hangi cümleler ve kelimeler ile arama yapıyor? Hedef kitlenizin Google’da aratabilecekleri kelimeler neler? Bunları analiz ederek anahtar kelime analizinizi yapabilirsiniz.

 
  1. SEO Uyumlu İçerikler Üretmelisiniz
 

Google, siteleri analiz ederken SEO uyumlu olmasına ve buna uyumlu içerikler üretmesi yöntemini benimser. Hazırladığınız içerik yüzde yüz SEO uyumlu olduğunda siteniz ön plana çıkar. SEO uyumlu içerik üretmek için hazırladığınız içeriğin başlıkları, oluşturduğunuz analizler çok önemlidir. 

 
  1. Ziyaretçileri Sayfanızda Uzun Süre Tutmalısınız
 

Sitenizi ziyaret eden kullanıcılar sitenizde ne kadar uzun süre vakit geçirirse o kadar iyidir. Google, kullanıcıların sitenizde ne kadar vakit geçirdiğini analiz eder. Bu yüzden içeriklerinizi olabildiğince dikkat çekici hale getirmeli ve kullanıcıyı sıkmadan sayfanızda kalmasını sağlamalısınız. Ayrıca sitenizde fazla reklama yer vererek kullanıcıyı reklama boğmaktan kaçınmalısınız. 

 

 

 
  1. Başlık ve Alt Başlık Kullanımı
 

Sitenizdeki başlıklar ne kadar iyi kategorize edilmişse kullanıcı sitenizi o kadar rahat okur. Başlıklarınızın SEO uyumlu olması da çok önemlidir. Bunun için başlıklarınızın anahtar kelimelerinizle uyumlu olması gerekmektedir. Bu sayede hem içeriğiniz daha anlaşılır olur hem de kolay anlaşılır olduğu için Google içeriğinizi en üst sıralara çıkarır. Dolayısıyla siteniz de üst sıralara çıkmış olur. 

 
  1. Siteniz Güvenilir Olmalıdır
 

Google’ın önemsediği bir diğer konu da sitenizin güvenilir olması, ne kadar dayanıklı olduğu ve sitenizin açıkları olup olmaması. Siteniz ziyaretçiyi rahatsız edebilecek reklamlar, güvenlik açıkları içeriyorsa Google sitenizi üst sıralara çıkarmaz. Bu yüzden sitenizde kaygı uyandırıcı reklamlar, güvenlik açıkları veya olumsuzluklar varsa bunları mutlaka gidermelisiniz.

 
  1. Uygun Görsel Kullanımı
 

İçeriğinize ve aramalara uygun görseller kullanmanız siteniz için oldukça önemlidir. Kullanıcılar aramalarını görseller üzerinden de yaptığı için kullandığınız görsellerin içerikle uyumlu olması gerekmektedir. Böylece kullanıcılar aradıklarını görseller kısmında aratsa da sizin sitenizle karşılabilir ve sitenizi ziyaret edebilirler. İçeriklerinizde telifsiz stok görseller ve sitenizin hızını düşürmeyecek boyutta görseller kullanmanız da diğer önemli konular arasındadır. 

 
  1. Kaliteli İçerik Üretimi
 

Siteniz için kaliteli ve SEO uyumlu içerik üretimi sitenizi üst sıralara taşımanıza oldukça faydalı olacaktır. Sitenizi daha önce hiç ziyaret etmemiş kişilere ulaşabilmek için SEO uyumlu ve faydalı içerikler üretebilirsiniz. Google’da üst sıralara çıkmak ve bilinirliğinizi arttırmak istiyorsanız fakat SEO ve içerik üretimi konularında fazla bilgi sahibi olmayabilirsiniz. Ya da bu işleri profesyonel bir yardım alarak yapmak isteyebilirsiniz ki her zaman bu konuda profesyonel destek almak sizi bir adım ileri taşıyacaktır. 

 

Eğer web sitenizi üst sıralara çıkarmak ve bunu en kolay şekilde yapmak istiyorsanız vakit kaybetmeden Kaktüs Yazılım ile tanışın! Bizden profesyonel destek alarak dijital kimliğinizi ve markanızı ön plana çıkarın!

 

dijitalkimlik, marka, marka yönetimi, kurumsal web site, web sitemi öne çıkarmak için ne yapmalıyım, google’da üst sıralara çıkmak, google’da üst sıralara çıkmak için ne yapmalıyım, google ads, google, site yönetimi, web site, SEO, anahtar kelime, anahtar kelime analizi, profesyonel içerik üretimi, sosyal medya, seo uyumlu içerik