image image

E-ticaret Siteniz İçin Önemli Püf Noktalar

E-ticaret Siteniz İçin Önemli Püf Noktalar

  • imageAleyna Sivril
  • image03 Mart 2023
image

E-ticaret Siteniz İçin Önemli Püf Noktalar

 

E- ticaret sitenizi daha çok kişi ziyaret etsin ve müşterileriniz artsın mı istiyorsunuz? Bunun için önemli püf noktaları 5 madde halinde derlediğimiz blog yazımızı okuduktan sonra hedefinize ulaşmanız çok daha kolay olacak! 

 
  1. Sayfa Tasarımınız Vitrininizdir!

Nasıl ki bir mağazanın önünden geçerken vitrinine bakıp  ilgimizi çekerse alışveriş için mağazaya girmeye karar veriyorsak, bir e-ticaret sitesini gördüğümüzde de bizde nasıl bir izlenim uyandırdığı çok önemlidir. Eğer ürünler veya hizmet yeteri kadar iyi bir şekilde tanıtılmışsa ve bize fırsatlar sunuyorsa bu siteden alışveriş yapmayı tercih ederiz. İşte satıcı ve alıcı arasındaki alışveriş de bu şekilde kolaylaşmış olur ve işletmenin daha çok satış yapma fırsatı olur.

Bu yüzden sayfa tasarımınızı olabildiğince ilgi çekici, kullanıcı dostu ve kolay panellere sahip olacak şekilde yapmalısınız. E-ticaret sitenizi ziyaret eden bir kişi aradığı hizmeti veya ürünü en kısa şekilde bulabilmeli. Ürünlerinizi daha spesifik kategorilere ayırarak ve kolay paneller sunarak bunu sağlayabilirsiniz.

 
  1. Anasayfanızda Mutlaka Bu Alanlara Yer Vermelisiniz!

Potansiyel müşterileriniz e-ticaret sitenize giriş yaptığında ilk olarak gördükleri yer anasayfanızdır. Potansiyel müşterinizin aradığını daha kolay bulabilmesi ve sayfanızda daha çok gezinmeleri için anasayfanızda özel alanlar yaratmalısınız. Örneğin sosyal medya hesaplarınızı belirten ve yönlendirme yapan ikonlar, iletişim bilgileri, müşteri hizmetleri butonu, sipariş takibi alanı ve alışveriş sepeti gibi özel alanları oluşturarak daha güvenilir bir izlenim yaratır ve mağazanızdaki ziyaret oranını arttırırsınız.
 

  1. Alışveriş Sepeti Alanınız Güven Vermeli!

Sitenizden alışveriş yapacak olan kişi sitenizin güvenilir olmasına dikkat etmektedir. Kimse güven vermeyen bir yerden kredi kartıyla alışveriş yapmayacağı için bu alanın karmaşık olmaması, sade ve kullanışlı olması gereklidir. Ayrıca müşteriler alışveriş yaptıkları sitenin SSL sertifikasına ve 128 BIT güvenlik önlemlerine dikkat etmekte, fazla reklam yer alan sitelerden uzak durmaktadır. Özellikle sipariş oluşturma ve ödeme yapma alanlarında kesinlikle reklam içeriklerine yer verilmemesi gerekmektedir.

  1. Sosyal Medya Hesaplarınızı Unutmayın!

Sosyal medya hesaplarınızı iyi yönetmeli ve hesabınızdan e-ticaret sitenize yapacağınız yönlendirme linkleriyle sitenize trafik çekebilirsiniz. E-ticaret sitenizde de sosyal medya hesaplarınızı belirtmeli ve yönlendirme yapmalısınız. Sosyal medya hesabınızda iyi bir içerik hazırlayarak kampanyalarınızı ve hizmetinizi daha iyi bir şekilde tanıtarak insanları sitenize çekebilirsiniz. Kaliteli fotoğraflar kullanarak ve içerikler hazırlayarak sosyal medyanızı iyi bir şekilde yönetebilirsiniz ve hedef kitlenize daha kolay ulaşabilirsiniz.

 
  1. Yenilikleri Takip Edin!

Özellikle teknoloji alanında her geçen gün yenilikler oluyor. Bu yenilikleri ve değişimleri takip ederek gündemin gerisinde kalmamanız gereklidir. Bu konuda bilgi sahibi olmak için araştırma yapmaya her zaman devam etmeli ve yeniliğe ayak uydurmalısınız. Araştırmalarınızı ve yenilikleri takip etmenizi kolaylaştırmak adına gündemde olan önemli gelişmeleri takip ediyoruz. Sizler için bu gelişmeleri özetleyerek derlediğimiz blog yazılarımızı kaçırmayın!

 

e-ticaret, e-ticaretin püf noktaları, e-ticaret siteniz için püf noktalar, e-ticaret sitesi, gündem, yenilik, sosyal medya kullanımının önemi, e-ticaret siteme nasıl trafik çekebilirim, site ziyaret oranı