image image

E-TİCARET NEDİR? E-TİCARET SİTESİNİN FAYDALARI NELERDİR? E-TİCARET SİTESİ NASIL KURULUR?

E-TİCARET NEDİR? E-TİCARET SİTESİNİN FAYDALARI NELERDİR? E-TİCARET SİTESİ NASIL KURULUR?

  • imageCennet Ünlü
  • image26 Şubat 2021
image

  E-ticaret sitelerini, yirmi birinci yüzyılın bize getirdiği en büyük yenilik olarak görebiliriz. Hemen hemen herkesin internet üzerinden en az bir kere alışveriş yaptığını biliyoruz desek yalan söylemiş sayılmayız. Türkiye'de her geçen gün artan bu internet mağazacılığı rağbet görmeye devam ediyor. Peki nedir bu e-ticaret? Yazımıza e-ticaret kavramına açıklık getirererek başlayalım. 

  E-Ticaret nedir?

  E-Ticaret'i en basit şekilde açıklamak gerekirse internet üzerinden mal ve hizmet satmaktır. Günümüz mağazacılık sistemini tehdit ederek büyüyen bu sistem yeni alışveriş yapma çağını başlatmıştır. Fiziki olarak gerçekleşen alışveriş artık bir tık kadar yakınlaşıyor insanlara. 

  Peki bu E-ticareti nasıl yapıyoruz? Bunun için bir web sitesi yeterli! Sıradan bir web sitesi üzerinden başlayan bu e-ticaret gelişerek artık kendine ait özelliklere sahip sitelerle mümkün. "E-ticaret siteleri!"  Teknolojinin gelişmesiyle basit bir web sitesinden daha çok ve farklı içeriklere sahip olmak durumunda kalmıştır. 

  E-Ticaret sitelerinin faydaları nelerdir?

  •   Her gün, her saat satış yapma imkanı sağlar. Haftasonu ya da resmi tatiller yolunuza engel değil!
  •   Bir mağazanın kirası, çalışan ücretleri, sigortası gibi ek giderleri vardır. Fakat e-ticaret sitesi saydığım giderlerden daha az bir ücret karşılığında yıllarca kullanabildiğiniz bir yatırımdır. 
  •   En büyük faydalarından biri artık belli bir mahalle, cadde ya da alışveriş merkezine bağlı olmayışınız. Türkiye'nin belki de dünyanın her yerine satış yapan bir mağaza haline geliyorsunuz. Buna bağlı olarak da ulaştığınız kitle genişliyor, büyüyor. 

   Bu faydalara ulaşmak ve başarılı bir e-mağaza olmak için doğru bir e-ticaret sitesi kurmanız ve doğru yolları izlemeniz gerekiyor. İşte bu noktada biz, Kaktüs Yazılım, giriyoruz.  

  E-Ticaret sitesi nasıl kurulur?

  Kaktüs Yazılım olarak, sizlerin dilediğince sıfırdan kodlayarak sizlere e-ticaret sitesi yazıyoruz. Siteniz tamamıyla sizin istek ve ihtiyaçlarınız için hazırlanıyor ve bu sizlere özgürlük katıyor. Siteniz A'dan Z'ye kendi istediğiniz özelliklere sahip olur ve ne zaman isterseniz özellik ekleyebilir ya da çıkarabilirsiniz. Siteniz hazırlandıktan sonra size özellikler öğretilir ve teslim edilir. Bu noktadan sonra ortaya çıkabilecek her hangi bir sorunda asla yalnız değilsiniz! Kaktüs Yazılım olarak olası bir sorunda sizlere ücretsiz teknik servis sağlıyoruz.

  En sağlıklı yol sıfırdan kodlanarak yapılan e-ticaret sitesidir. Çünkü diğer yollarda belli kalıplara uymak zorunda kalabilirsiniz, sorun oluştuğunda size yardımcı olacak müşteri yardımcısı yoktur, ayrıca her sene lisans ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz. En kötü özelliklerden biri de hazır e-ticaret siteleri binlerce kişi tarafından kullanıldığı için sitenizin kodları herkese açıktır. Her hangi bir siber saldırı ile karşılaşma olasılığınız yüksektir. 

  Yukarıdaki sorunlarla karşılaşmak ve dezavantajlarla yüz göz olmak istemiyorsanız; Gelin sizler için e-ticaret sitenizi sıfırdan yazalım!