image image

ChatGPT Nedir? ChatGPT Ne İçin Kullanılabilir?

ChatGPT Nedir? ChatGPT Ne İçin Kullanılabilir?

  • imageAleyna Sivril
  • image30 Ocak 2023
image

ChatGPT Nedir?


ChatGPT, 2022 yılını bitirirken çıkışını yaptı ve dillerden düşmedi. Şimdi gelin beraber ChatGPT’nin ne olduğunu inceleyelim! ChatGPT, (Generative Pre-trained Transformer) OpenAI Şirketi tarafından çıkarılan, diyalog şeklinde iletişim kurabilen yapay zeka sohbet robotudur. OpenAI yapay zeka odaklı araştırmaları ve çalışmaları ışığında dil modellerini optimize etmiştir ve böylece ChatGPT ortaya çıkmıştır. ChatGPT, diyaloğu devam ettiren soruları cevaplayabilir, kendi hatalarından öğrenebilir ve uygun olmayan talepleri reddedebilir. Tıpkı bir insan gibi sohbet edip diyalog kurabilen ChatGPT’nin eğitilmeye devam ederek ve gelişerek insanların tam olarak tatmin olacağı cevapları vermesi öngörülmekte. İnsanların tam olarak ne istediğini her zaman kesinlikle anlayamasa da sayfa dolusu içerik yazabilir ve kullanıcıyla sohbet edebilir. 

 

 

ChatGPT Ne İçin Kullanılabilir?

 

ChatGPT sadece bir sohbet botu olmamakla beraber, birçok işinizi hallederken öneri ve bilgi alabileceğiniz bir kaynaktır. 

 

ChatGPT mektup yazmaktan kod yazımına kadar birçok konuda size yardımcı olabilir. Büyük veri donanımıyla sizin için kişiselleştirilmiş ve özgün sonuçlar verir.

 

Şiir, hikaye, içerik yazarken size yardımcı olabilir.

 

Aynı zamanda kodlama, yönetim, analiz ve optimizasyon süreçlerinde ve çeviri konusunda da ChatGPT’den yardım alabilirsiniz.

 

Herhangi bir ürün veya hizmet hakkında tavsiye ve önerilerini alarak karar alma aşamanızı hızlandırabilirsiniz. 

 

ChatGPT’yi Nasıl Kullanabilirim?

 

ChatGPT kullanabilmek için fazla bir şey yapmanıza gerek yok! Yalnızca internet bağlantınız olması yeterli! İstediğiniz zaman internete bağlanarak internet tarayıcınız ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

chatgpt, sohbet robotu, yapay zeka, sohbet botu, yapay zeka sohbet robotu, chatbot, artificial intelligence